Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Až teď má můj život skutečný smysl (svědectví)

  • Přidáno: 14 srpna, 2020
  • Zobrazeno: 402 x
  • Komentáře: 0
  • Klíčová slova:

Pocházím z poměrně početné rodiny, ve které nikdo nebyl aktivně věřící. Otec nás přesto seznámil s některými biblickými fakty a obvykle jsme jednou za rok zašli do kostela na „půlnoční”. Pamatuji si, že asi v sedmé třídě mě zaujala věta z Bible, kde Ježíš říká: “Moje království není z tohoto světa”. Řekla jsem si, že bych chtěla vědět, co je to za království, a začala jsem Bibli číst. Později jsem začala chodit do kostela – ne, že by se mi tam nějak extra líbilo, ale myslela jsem si, že tam se můžu Bohu přiblížit.

Následovaly asi čtyři roky, ve kterých jsem četla Bibli a snažila se žít s Bohem. Mezitím jsem nastoupila studium na konzervatoři v Teplicích. Na kytarovém semináři jsem se jednou setkala s křesťankou, která chodila do nějakého křesťanského společenství v Pardubicích. Pochopila jsem, že to asi není tradiční církev, ale neviděla jsem v naší víře nějaký podstatný rozdíl – obě jsme přece věřily v Ježíše a četly Bibli…

Postupem času jsem si ale pořád víc uvědomovala, že to s mým životem s Bohem není v pořádku. Sice jsem se snažila, ale věděla jsem, že před Bohem neobstojím – že nedokážu žít podle jeho požadavků. Moje křesťanství mi připadalo pokrytecké a můj život prázdný. I když jsem byla ve škole dost úspěšná, nebyla jsem spokojená. Věděla jsem, že se potřebuji změnit, ale v katolickém prostředí jsem nenalézala odpověď na to, jak by se to mohlo stát. Nakonec mi došlo, že Boha osobně vůbec neznám a rozhodla jsem se, že s tím musím něco udělat.

Napsala jsem tedy dopis, ve kterém jsem vylíčila, že chci poznat Boha a že se mi to nedaří – a poslala jsem ho na všechny adresy církví a křesťanských sborů, které jsem měla. Díky tomu jsem se v roce 1994 dostala do křesťanského společenství v Teplicích, které se posléze stalo součástí církve Nový Život. Hned po prvním setkání s těmito lidmi jsem viděla, že mají to, co hledám – tedy skutečný živý vztah s Bohem. Znají ho a on opravdu zasahuje do jejich životů. Při první příležitosti jsem se také modlila a přijala Ježíše Krista za svého osobního spasitele.

Od té doby žiji už 14 let s Bohem a můj život se úplně změnil. Nemám pochybnosti o tom, že Bůh je, a naopak velmi jistě vím, že v Něm mám život tady na Zemi a pak i na věčnosti. Nemám zbytečné komplexy a netrápím se křivdami z minulosti. Jsem šťastně vdaná a i můj muž je křesťan. V mnoha ohledech a oblastech života jsem se změnila – dřív jsem byla třeba hodně pesimistická a předpokládala jsem, že všechno skončí spíš hůř než líp…

Dnes musím říct, že život mě těší a vím, že s Bohem ho prožívám a prožiji smysluplně a dobře.

Zuzana Ladová

Zdroj: http://www.novyzivot.cz/

5/5 - (1 hlas)Podobné příspěvky z kategorie: Nezařažené

Z online PC her do skutečného života

Mladá dívka uvěřila v Boha (svědectví)

Marie – svědectví (video)

Jožka – svědectví (video)

Marcela – svědectví

Maruška – svědectví (video)

Gabča – svědectví (video)

Magda – svědectví (video)

Příběh sportovce (video)

Svědectví – Proč jsem se rozhodla žít na Filipínách? (video)

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments