Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Čínské úřady nabízejí peníze za udání nelegálních domácích sborů

  • Přidáno: 18 září, 2020
  • Zobrazeno: 724 x
  • Komentáře: 0
  • Klíčová slova: ,

Čínské orgány uzavřely síť domácích sborů díky tomu, že nabízejí finanční odměny každému, kdo je dovede na „místa nelegální náboženské aktivity“.

Úřad pro etnické a náboženské záležitosti v okrese Guši v centrální provincii Che-nán vyzval v srpnu občany, aby zasílali fotografie, videa a nahrávky „neschválených“ míst sloužícím k bohoslužbám výměnou za odměnu 500 juanů (kolem 1500 Kč).

V důsledku kampaně jedna majitelka „domácího sboru“ (tj. neregistrované církevní budovy) odmítla pronajmout svoji nemovitost křesťanům, díky tomu věřící zůstali bez místa pro bohoslužby. „Vysvětlila nám, že si nepřeje čelit následkům, kdyby bylo místo odhaleno,“ řekl pro Barnabas Fund místní člen. Sbor patřil církvi Three-Self, která byla přinucena v loni ukončit svoji činnost.

Reklamní billboardy propagující „proaktivní podávání informací o nezákonných náboženských aktivitách“ byly umístěny v dalších městech v provincii Che-nán. V důsledku tohoto kroku bylo okamžitě úřadům nahlášeno několik dalších domácích sborů. Členové těchto sborů byli rovněž vyzýváni, aby podali informace o neregistrovaných komunitách.

Skupina dvaceti tří církevních představitelů z provincie Chu-pej, která byla vážně zasažena pandemií koronaviru a nedávnými silnými povodněmi, byla v červnu předvolána na místní úřad, kde jim bylo řečeno, aby podávali informace o neschválených náboženských místech.

„Úředníci nám řekli, že jelikož nemáme peníze, které bychom vládě mohli dát, měli bychom vyzvat věřící, aby špehovali neregistrovaná sbory výměnou za odměny,“ uvedl pro Barnabas Fund pastor sboru, který se schůzky zúčastnil.

„Víme, kdo chodí do domácích sborů, ale nebudeme dělat věci proti svému svědomí. Každý musí mít právo praktikovat svou víru,“ dodal.

Stovky „domácích sborů“ a kostelů denominace Three-Self byly v Číně buď zavřeny, nebo zbořeny v rámci rostoucího vládního zásahu proti křesťanům. Vládní orgány komunistické strany zavádějí stále represivnější opatření, která nutí církev být pod stále větší kontrolou Pekingu.


Zdroj: https://www.krestandnes.cz/

HodnotitPodobné příspěvky z kategorie: Články

Hierarchie duchovních bytostí

Co je to rouhání, význam pojmu

Astrální cestování, lucidní snění, hypnóza

Musíme přijmout fakt, že spoustu lidí naše svědectví odsoudí

Jak zemřeli Ježíšovi apoštolové?

Jan Amos Komenský a jeho služba Bohu

Katedrála, chrám, kostel

Nadávky a lehkomyslnost křesťana

Vyhánění démonů (exorcismus)

Falešné kazatele

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments