Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Falešné Evangelium (video)

justinTento seminář není zamýšlen jako osobní útok na kohokoliv. Jak sám název napovídá, jedná se o výzvu pro církev k tomu, aby začala používat schopnost rozlišování. Tento seminář by se mohl velice snadno jevit jako útok na charismatiky či boj proti nim. Tak tomu ale zde není. V otázce fundamentálních principů a zásad ortodoxního křesťanství se mnou charismatici souhlasí, jakožto s člověkem, který se řadí k denominaci Jižních baptistů (Southern Baptist). Nejsem charismatikem, ale nejsem ani anti-charismatikem. Hnutí víry (Word of Faith) však někdy znevažuje, snižuje a dokonce popírá některé z fundamentálních pravd, které nemohou být v žádném případě relativizovány (tato skutečnost je zachycena i v mém semináři, především ve 2. a 3. části). Můžeme říci, že všichni stoupenci Hnutí víry jsou charismatici, ale ne všichni charismatici jsou stoupenci tohoto hnutí. Dokonce někteří pastoři z řad charismatiků, kteří přišli na mé semináře na nich nenašli téměř nic, s čím by nesouhlasili. V malých, okrajových otázkách víry se jako věřící v Pána Ježíše nemusíme shodnout, můžeme mít různé názory, a přesto se můžeme nazývat bratry a sestrami v Kristu. Když však dojde na fundamentální záležitosti, pak nám nezbývá nic jiného než se spojit ve věrné obraně.

Doposud jsem měl možnost tento seminář vyučovat ve sborech nejrůznějších velikostí ve dvaceti pěti amerických státech a v osmi dalších zemích. Ať už se jednalo o jakkoliv velký sbor, vždycky se našel někdo, kdo za mnou přišel a sdílel se mnou, jak buď on sám, nebo osoba jemu blízká, byli nepříznivě ovlivněni Hnutím víry. Toto hnutí si velice alarmujícím způsobem nachází cesty i do baptistických sborů. Jedna matka, jejíž syn trpí svalovou dystrofii mi nedávno řekla: „Justine, od chvíle, kdy byla mému synovi diagnostikována tato nemoc, jsem se obviňovala za jeho stav. Bylo mi totiž řečeno, že kdybych měla dostatek víry, nebo kdybych ho dostatečně milovala, tak by byl zajisté uzdraven. Nyní si poprvé ve svém životě uvědomuji, že nejsem za jeho nemoc zodpovědná.“ Právě pro lidi jako je tato žena, vyučuji tento seminář a stavím se za věci, za které se stavím.
Je třeba říct, že ne všechno, co učitelé Hnutí víry hlásají, je špatné. Jsou části jejich učení, které jsou pravdivé a to je právě to, čím je jejich učení nebezpečné. Jedná se o dobře zabalený padělek pravého evangelia – padělek, který vypadá velmi dobře, ale je stále jen falešným evangeliem. Tento seminář slouží k tomu, aby vnesl světlo a porozumění do tohoto složitého a nejasného problému.

Justin Peters

Vybízím vás, bratři, abyste si dávali pozor na ty, kdo působí roztržky a pohoršení proti učení, kterému jste se naučili. Vyhýbejte se jim! Neboť takoví neslouží našemu Pánu Kristu, nýbrž vlastnímu břichu, a úlisnými a líbivými řečmi svádějí srdce bezelstných lidí. Římanům 16:17-18

Tento seminář je biblickou, férovou a úplnou kritikou moderního Hnutí víry. Teologie tohoto hnutí dominuje křesťanské satelitní a kabelové televizi a začíná se vkrádat do teologicky více konzervativních, evangelikálních církví. Tento seminář obsahuje desítky audio a video klipů (primárně video) nejrůznějších lídrů Hnutí víry jako jsou například Benny Hinn, Kenneth a Gloria Copeland, Jessie Duplantis, Joyce Mayer, Joel Osteen, Creflo Dollar, atd. Tento formát umožňuje posluchačům, aby na vlastní oči viděli, co tito jednotlivci ve skutečnosti vyučují. Všechno je potom následně porovnáno s Písmem.

Justin Peters

1. NEBEZPEČNÉ DOKTRÍNY

2. POKŘIVENÉ PROJEVY

3. BOLEST Z UZDRAVENÍ

Zdroj: falesne-evangelium.cz

5/5 - (2 hlasů)Podobné příspěvky z kategorie: Křesťanská videa

Městská a státní policie ČR vyšetřuje v Brně pouličního kazatele Božího Evangelia

Kázání Evangelia v Brně na Animefest 2024 (video)

Pouliční kazatel protestující proti falešným náboženstvím (video)

Kázání Evangelia českým fanouškům hokeje

Apoštol Pavel popisuje v Bibli charakter lásky (video)

Kázání o Ježíši (video)

Slova Ježíše Krista z Bible – Zjevení (video)

Hřích (video)

Věnuješ svůj čas Bohu nebo sociálním sítím ?

Kázání Evangelia na techno festivalu (2023)

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
8 Komentářů
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments