Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Kdo je Duch Svatý? Vysvětlení pojmu

  • Přidáno: 16 dubna, 2014
  • Zobrazeno: 63 684 x
  • Komentáře: 13
  • Klíčová slova: ,

Tak, jak je psáno v Bibli, Ježíš posílá svým učedníkům Boží pomoc v osobě Ducha Svatého, který vysvětluje a potvrzuje biblickou zvěst v srdci každého člověka, který přijal lásku k Pravdě a chce být Kristovcem. Poprvé se tak stalo na svátek letnic, kdy apoštolové na Ježíšův příkaz v Jeruzalémě čekali, až jim sešle Ducha Svatého, Ducha pravdy.

Jak se projevuje Duch Svatý v lidech

Působení Ducha Svatého by se dalo připodobnit k duchovnímu hlasu, který usvědčuje vše, co není z Boha a radostně souhlastí s tím, co je Bohu milé.
Projevuje se tak, že je Boží člověk varován před bezbožností a satanovo pastí tím, že cítí nelibost Ducha Svatého k nečistým věcem a radost z Božích věcí.
Duch Svatý tvoří protiklad k učením světa a naukám démonů, které je nutné studovat a nebo je následovat jen podle tělesných pudů. Nauky světa a tělesné pudy řídí duchové nesvatí, mocnosti a démonské síly, což je nutné kvůli spravedlnosti a úplné svobodě volby lidských bytostí.

Církevní Organizace často vyučují tak, že na Ducha Svatého raději úplně zapomínají

Existují celé rozsáhlé interpretace Bible, které Boží osobu, tedy Ducha Svatého, Přímluvce, vůbec neuvádějí!

Duch Svatý a duch Bezbožnosti jsou vzájemným protikladem

Není možné slučování Božích principů s principy tělesnosti, což je v Bibli na mnoha místech popsáno různými slovy. Například že není možné sloužit dvěma Pánům, nebo: „kdo se snaží zalíbit lidem, nemůže se líbit Bohu“.
Přesto se spousty Církevních Organizací snaží prosadit principy tělesnosti, a to hlavně proto, aby se zalíbili lidem a aby vedoucí Organizací mohli nabírat další členy z nejdůznějších důvodů. Děje se tak v souladu s příchodem Ducha Bezbožnosti, za kterým stojí Satanovo působení. Duch Bezbožnosti postupně zachvátí vše, čemu se říkalo bůh a co se jako bůh uctívalo.

Co Duch Svatý opravdu není

Duch Svatý není něco, co by člověka posedlo, převzalo kontrolu nad jeho myslí a tělem, a proměnilo v ovládanou loutku. Mnozí si přejí udělat nějaký „silný rituál“, aby mohli být posednuti tímto „kvalitním Duchem“. Aby tak byli tak bez vlastní snahy a přičinění protaženi nástrahami života na zemi až do Nebe. To není pravda. Duch Svatý tu není k manipulaci a k ovládání, ale je tu k výchově ve spravedlnosti a k poznávání Božích věcí.

Člověk nebude nikdy Duchem Svatým někam proti své vůli vláčen. Hlas Ducha Svatého může různými způsoby přebíjet, tlumit nebo vůbec neposlouchat.

Duch Svatý vyžaduje aktivní přístup a ne pasivní oddanost

Lidský rodič také nevychovává své dítě k tomu, aby ho až do smrti poslouchalo na slovo a aby si nechalo každý den rodiči určovat, co má dělat. Tak jako lidský rodič vychovává své dítě k tomu, aby obstálo ve světě, tak Bůh vychovává své děti ke spravedlnosti a k tomu, aby mohli být tam, kam je povolá, správně vybaveni. Tedy v Boží přítomnosti (v Nebi), na místech, které není lidské myšlení v těle vůbec schopné si představit.

Je nutné Ducha Svatého poslouchat, naslouchat mu – poslouchat, co potvrzuje. Ducha Svatého NEUHAŠOVAT! Uhašování Ducha Svatého, nevnímání toho, co potvrzuje, je vzpoura proti Bohu a velký hřích!
Duch Svatý je pro ty, co přijali lásku k Pravdě

Letnicemi to však neskončilo a děje se to i dnes, protože Bůh své sliby plní i po dvou tisících letech a každému, kdo uvěří v Ježíše, sešle tuto posilu. Duch svatý je ukazatelem živé víry, tak jako je rak ukazatelem čisté vody. Kde je Duch svatý, tam je skutečný a živý Bůh, tam je zmrtvýchvstalý Kristus.

Zdroj: Odkryté lži

5/5 - (4 hlasů)Podobné příspěvky z kategorie: Články

Falešné kazatele

Pekarová Adamová – Zítra bude Sněmovna projednávat zákon „Manželství pro všechny“.

Víra projevená skutkami

Slabý křesťan

Učení o vytržení církve před dobou soužení je lež

Co říká Bible o rozvodu a druhém manželství?

Existují různé úrovně nebes?

Pravý následovník Krista

Hudebníci a křesťanství

Svatba Beránkova

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
13 Komentářů
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments