Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Naše planeta se podle vědců točí v posledních letech rychleji než kdy dříve

Naše planeta se podle vědců točí v posledních letech rychleji než kdy dříve, což má za následek trend zkracujících se dní. Tento rok je zatím rekordní devětadvacátý červen, kdy se den zkrátil o 1,59 milisekundy. O jevu informoval list Guardian.

Pokud se vám zdá, že dny ubíhají neobvykle rychle, nejste daleko od pravdy. Devětadvacátého června byl nejkratší den od doby, kdy v šedesátých letech dvacátého století začali vědci měřit rotaci planety pomocí atomových hodin. Půlnoc nastala o téměř dvě milisekundy dříve, než se čekalo.

List Guardian upozornil, že trend trvá už několik let a dny kratší než čtyřiadvacet hodin se vyskytují čím dál častěji. Například v roce 2020 byl nejkratší devatenáctý červenec, který zkrátil den o 1,47 milisekundy. Tento rok drží podle vědců z Národní fyzikální laboratoře v Anglii rekord devětadvacátý červen, kdy byl den kratší o 1,59 milisekundy. Na paty mu šlape šestadvacátý červenec, který den zkrátil přesně o půl druhé milisekundy.

Mezinárodní telekomunikační unie, která je orgánem Organizace spojených národů (OSN) občas přidává přestupné sekundy, aby se se občanský čas srovnal s otáčením planety. Naposledy se tak stalo v roce 2016 a další šance nastane v prosinci tohoto roku. Jelikož se ale planeta točí v poslední době tak rychle, nebude to ani potřeba. Naopak kvůli trendu zkracujících se dní vědci do budoucna uvažují o „záporné přestupné sekundě“, kdy by se čas o vteřinu přeskočil, aby vyrovnal rotaci planety.

Zrušení letního času v nedohlednu
Země se z hlediska své pozice ke Slunci každých čtyřiadvacet hodin otočí jednou kolem své osy. Takové otočení řídí východ a západ slunce a ohraničuje den a noc. Posunování času, které lidé zaznamenají citelněji, je přidání hodiny při přechodu na letní čas, a naopak zkrácení o hodinu při změně na takzvaný zimní čas. Původním účelem zavedení letního času byla snaha o úsporu elektrické energie. V Evropské unii došlo k sjednocení začátku a konce letního času, přičemž začíná poslední neděli v březnu a končí poslední neděli v říjnu. Podle návrhu Evropské komise se mělo už dříve střídání času zrušit, kvůli neshodě členských států se to ale zatím nepodařilo.


Zdroj:  denik.cz


Naplnění proroctví z Bible, kde Ježíš řekl:Kdyby ty dny nebyly zkráceny, nezachránil by se vůbec nikdo. Kvůli vyvoleným však ty dny budou zkráceny.” (Matouš 24:22)

HodnotitPodobné příspěvky z kategorie: Články

Naše planeta se podle vědců točí v posledních letech rychleji než kdy dříve

Co říká Bible o rozvodu a druhém manželství?

Existují různé úrovně nebes?

Pravý následovník Krista

Hudebníci a křesťanství

Svatba Beránkova

Křest novorozenců v Babylonu

Skutečný zpěv andělů nahráno při chválách

Podobenství mezi 7 ran Egyptských a posledních události světa

Počet přírodních katastrof se za 20 let zdvojnásobil.

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments