Ježíš Kristus

Křesťanské stránky a sociální síť

Proč Bůh nechává ničit přírodu a vymírat zvířecí druhy?

  • Přidáno: 01 června, 2016
  • Zobrazeno: 1 828 x
  • Komentáře: 20
  • Klíčová slova:

elmstba.com_1457069811_721Existuje mnoho lidí, kteří přírodu velmi milují. Milují rozmanitost zvířecích druhů, milují krásu a vůni květin, harmonii s jakou vše funguje. Cítí se být s přírodou bytostně spjati. Vedle toho je všeobecně známo, jakým způsobem člověk za posledních pár desítek let zdevastoval obrovské množství přírody. Ekosystémy jsou narušovány, životadárné zdroje jsou znečišťovány a ničeny, živočišné druhy rychle vymírají a s chovanými zvířaty je často zacházeno velmi necitlivě (nepřirozené podmínky masových chovů apod.). Zkrátka a dobře, nenávratně ničíme planetu, která je naším domovem. Mnohé z nás tyto skutečnosti po právu velmi znepokojují.

Při psaní této odpovědi mám před očima dokumentární video jedné extrémistické skupiny, která obklopuje zničený strom a hystericky nad ním naříká a pláče. Jistě, je to extrém, který asi kde kdo nesdílí. Přesto však – máme tady extrém a Vás by možná zajímalo, jak bych tváří v tvář odpověděl na tuto otázku třeba právě těmto lidem.

Proč?

Domnívám se, že je odpověď v zásadě jednoduchá. Sám přírodu miluji! Velmi rád tam chodím načerpat, můžu se tam ztišit před Bohem, modlit se, rozjímat, odpočinout si. A ačkoliv se nám příroda někdy doslova ztrácí před očima, nemám žádný problém věřit v milujícího a dobrého Boha. Proč? Odpovědí je i zde svobodná vůle člověka a prokletí hříchu, které padlo na celé stvoření. Bohu se to určitě nelíbí, ale z výše uvedeného důvodu tento stav toleruje.

Tady to ovšem nekončí! Myslím si, že se o přírodu znepokojovat nemusíme! Bůh totiž plánuje obnovit planetu se vší svojí nádherou znovu. Tentokráte bez zla, ničení a vymírání. Kdo má rád rostlinky a zvířátka, nemusí mít obavy – Bůh je natolik mocný, že může stvořit miliardy druhů lusknutím prstů. Toto všechno však nastane až po konečném soudu a ukončení tohoto (zlého) dočasného světa. Uvědomme si totiž, že Bohu nejde primárně o záchranu stromů, nebo nějakého krokodýla v Africe. Žijeme v dočasném a ke svému zániku blížícím se světě, kde jde Bohu primárně o něco jiného – VZTAH S TEBOU! Bůh chce zachránit především Tebe, drahý čtenáři. Rostlin, těch si může vytvořit nespočet. Zvířat? Těch také…pokud však ztratí Tebe, jakožto jedinečnou a duchem obdařenou bytost, ničím nahradit nepůjdeš.

Odpověď bych rád zakončil biblickým textem, který se k naší otázce vztahuje:

Den Páně přijde jako přichází zloděj. Tehdy nebesa s rachotem zaniknou, vesmír se žárem roztaví a země se všemi lidskými činy bude postavena před soud. Když tedy se toto vše rozplyne, jak svatě a zbožně musíte žít vy, kteří dychtivě očekáváte příchod Božího dne! V něm se nebesa roztaví v ohni a živly se rozpustí žárem. Podle jeho slibu čekáme nové nebe a novou zemi, ve kterých přebývá spravedlnost. Proto, milovaní, očekáváte-li takové věci, snažte se, abyste byli čistí a bez poskvrny a mohli ten den očekávat beze strachu před Božím soudem. A vězte, že ve své trpělivosti vám Pán poskytuje čas ke spáse“. (2 Petrův 3:10-15)

Závěrečné shrnutí

Pokud by někdo odmítal Boží existenci (nebo odmítal Jeho samotného) kvůli skutečnosti, že dopouští ničení přírody, pak by nutně musel vycházet z předpokladu, že už nikdy žádná jiná příroda nebude. Zároveň by musel věřit, že příroda je to nejdůležitější, oč v životě běží. Oba předpoklady jsou však z křesťanského pohledu mylné. Bohu jde především o záchranu člověka. Příroda bude obnovena, ztracená lidská duše však nikoliv.

Zdroj: proc-krestanstvi.cz

5/5 - (2 hlasů)Podobné příspěvky z kategorie: Články

Existují různé úrovně nebes?

Pravý následovník Krista

Hudebníci a křesťanství

Svatba Beránkova

Křest novorozenců v Babylonu

Skutečný zpěv andělů nahráno při chválách

Podobenství mezi 7 ran Egyptských a posledních události světa

Počet přírodních katastrof se za 20 let zdvojnásobil.

Jak vznikly rasy člověka

Boj proti pornografii

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
20 Komentářů
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments