Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Vietnamští křesťané byli zbiti za odmítnutí poklonit se soše Buddhy

  • Přidáno: 13 ledna, 2019
  • Zobrazeno: 1 310 x
  • Komentáře: 1
  • Klíčová slova:

Snímka-obrazovky-2019-01-11-o-10.09.52

Mnozí křesťané byli zbiti a zadrženi vietnamskou vládou poté, co odmítli zapřít svou víru a uctívat sochu Buddhy.

Pastor Hoang Van Pa uvedl pro organizaci International Christian Concern (ICC), která sleduje vývoj perzekuce, že vládní úředníci v listopadu vyhrožovali 33 protestantským křesťanům odnětím svobody, jestliže se nezřeknou své křesťanské víry.

Policie shromáždila dostupné informace o těchto křesťanech a následně zrealizovala veřejný soudní proces. Během něj nutila křesťany zavrhnout svou víru a namísto toho uctívat sochu Buddhy.

Čtyři obžalovaní byli zbiti a zatčeni, vládní úředníci však v průběhu listopadu a prosince pokračovali ve snaze sužovat protestanty několika dalšími přepadeními.

Počet hmongských křesťanů se odhaduje na 300 000 z celkového milionu Hmongů žijících ve Vietnamu. Za posledních třicet let vzrostl mezi Hmongy počet křesťanských konvertitů, kteří původně zastávali tradiční animismus.

Tyto etnické skupiny „prožívají nejintenzivnější perzekuci“, uvádí organizace Open Doors, která řadí Vietnam k 50 zemím s nejsilnější perzekucí křesťanů na světě.

Organizace ICC poznamenává, že jen za minulý rok bylo více než 100 věřících vyhoštěno z provincií Yen Bai a Lao Cai. Byli nuceni uprchnout do nedalekého Thajska, kde se jim naskytla šance požádat o status uprchlíků.

„Kvůli etnickému pozadí a vysokému procentu křesťanů je vietnamská komunita Hmongů často vyhledávána a pronásledována jak vládou, tak okolními komunitami,“ napsala ředitelka ICC Gina Goh.

„V komunistické zemi, v níž je křesťanství vnímáno jako nevlastenecké nebo je považováno za hrozbu pro tamější režim, čelí hmongští křesťané diskriminaci, sužování, zabírání půdy, mučení a věznění.“

V minulém roce odmítly dva tucty křesťanů ve Vietnamu odvolat svou víru, čímž popudily proti sobě dav, který je napadl. Čtyři křesťané byli hospitalizováni s poraněním hlavy a rukou.

„Takové útoky společně se sužováním náboženských komunit se ve Vietnamu za poslední dobu značně rozšířily,“ uvádí Vietnamská komise pro lidská práva. „Autority se dovolávají zákona, který by umožnil postih legitimních náboženských aktivit, a tak vytvářejí ovzduší beztrestnosti při porušování svobody vyznání.“

Zdroj článku: https://www.krestandnes.cz

3/5 - (2 hlasů)Podobné příspěvky z kategorie: Články

Hierarchie duchovních bytostí

Co je to rouhání, význam pojmu

Astrální cestování, lucidní snění, hypnóza

Musíme přijmout fakt, že spoustu lidí naše svědectví odsoudí

Jak zemřeli Ježíšovi apoštolové?

Jan Amos Komenský a jeho služba Bohu

Katedrála, chrám, kostel

Nadávky a lehkomyslnost křesťana

Vyhánění démonů (exorcismus)

Falešné kazatele

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
1 Komentář
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments