Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Vyhánění démonů (exorcismus)

  • Přidáno: 15 prosince, 2023
  • Zobrazeno: 361 x
  • Komentáře: 0
  • Klíčová slova:

V prvé řadě je zde nutné napsat, že exorcizmus je svobodné rozhodnutí vymanit se z vlivu démona a modlitba!!!
Nenechte si nalhat něco jiného, žádné rituály, svěcené vody a mumlání čehosi tady nefunguje. Jedná se o vyhánění démonů, parazitujících na lidském hostiteli a ovlivňujících jeho mysl a chování, případně zdravotní stav.

Posednutí démonem nikdy nenastává samo od sebe, dochází k němu vždy na základě lidského přání a lidského rozhodnutí!
Sem patří zasvěcení, iniciace různých druhů, spiritizmus, zaklínání, zaklínání s talismany, prokletí, věštění budoucnosti, dědičné zasvěcení a spousta dalších.

A naopak, lidské přání a rozhodnutí může posednutí zase zbavit, ale tady už samotný člověk nestačí, potřebuje oporu v bytosti mocnější než je démon!
Použitelné a člověku prospěšné je pouze vyhánění pomocí nejvyšší autority Ježíše Krista!

Někdy se sice jako vymítání může jevit i zasvěcení osoby silnějšímu démonu, neboť specifické problémy, které působil slabší démon jeho odchodem pominou.
Nastanou však ještě větší potíže, pouze jiného druhu. Pokud chceme dosáhnout skutečného vyhnání démonů, je nutné použít nejvyšší autoritu, která je narozdíl od démonů vůči lidem přátelská.
Ježíš Kristus je tou jedinou autoritou a v jeho jménu můžeme démony vyhánět!

(Bible – Marek 1/ 23-27)
V jejich synagóze byl právě člověk posedlý nečistým duchem. Ten vykřikl:
„Co je ti do nás, Ježíši Nazaretský? Přišel jsi nás zahubit? Vím, kdo jsi. Jsi Svatý Boží.“
Ale Ježíš mu pohrozil: „Umlkni a vyjdi z něho!“
Nečistý duch jím zalomcoval a s velikým křikem z něho vyšel.
Všichni užasli a jeden druhého se ptali: „Co to je? Nové učení plné moci – i nečistým duchům přikáže, a poslechnou ho.“

Jaká je úspěšnost?

Člověk, který je démona zbaven, tvoří ale i nadále vynikajícího hostitele, pokud neuvěří a nepřijme Ježíše Krista jako svého pána a spasitele tvoří nadále ideální cíl a bude v brzké době napaden skupinou démonů. To činí z vymítání z bezbožného velmi nebezpečnou věc.

Jak se démoni brání?

Jelikož démon není nikterak hloupý, nenechá se samozřejmě „nachytat jako zloděj uprostřed prázdné místnosti“. Pokud ho bude chtít detekovat lékař, bude se mu jen vysmívat.

Nejúčinnější démonskou metodou je klamavá informace!

Nejlepší obranou démonů je vymýšlení falešných informací o tom, jak je lze odstranit. Vyhovuje jim, pokud například vyhánění probíhá ve jménu jiného démona, například Panny Marie. Démoni přitom rádi cvičí se svým posedlým, a způsobují mu další muka. Exorcista tak má pocit, „že něco dělá“, a snaží se ještě více a démon získává legální povolení svou oběť ještě víc mučit (oba lidé, oběť i exorcista si to přece přejí).

Je to podobné, jako by se vám domů vloupal nezvaný host, vy byste jej prosili, aby odešel, a on by vám nadiktoval, že ho vyženete veškerým svým zlatem, penězi a navrch klobásami, pečivem s chlazeným pivem. Démon vás totiž bude tahat za nos. Bude vám diktovat, co máte dělat, abyste ho vyhnali, přitom budete dělat jen to, co je jemu k užitku.

Jak z toho ven?

Démon musí vyjít modlitbou a to pouze příkazem autority Ježíše Krista, která je nejvyšší autoritou ustanovenou Bohem před veškerým stvořeným světem.

Jakékoliv předměty, zaklínadla, podivné obřady a jiné pomůcky včetně „svěcené vody“ jsou jen pro pobavení exorcisty a démona. Platí ale, že pokud exorcista přináší zasvěcené předměty silnějšího démona, slabší démon ustoupí, uvolní místo silnějšímu. To může okultista dělat i záměrně, tedy může ještě víc škodit. V novinových článcích se neustále dočítáme o takzvaném „exorcizmu“ v různých zaostalých zemích, Nigérii apod.. Toto jsou naprosto nebiblické a zločinné způsoby a obřady, které nejen že nepomáhají ale pouze slouží k dalšímu posednutí, manipulování a mučení lidských bytostí. Esoterici, okultisti, vědmy a mágové vám budou lhát, budou vám nabízet nejrůznější rituály a obřady, které povedou jen k pobavení démona a k posednutí dalších obětí.


Zdroj článku: https://odkrytelzi.cz

2.3/5 - (3 hlasů)Podobné příspěvky z kategorie: Články

Hierarchie duchovních bytostí

Co je to rouhání, význam pojmu

Astrální cestování, lucidní snění, hypnóza

Musíme přijmout fakt, že spoustu lidí naše svědectví odsoudí

Jak zemřeli Ježíšovi apoštolové?

Jan Amos Komenský a jeho služba Bohu

Katedrála, chrám, kostel

Nadávky a lehkomyslnost křesťana

Falešné kazatele

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments