Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Jak zemřeli Ježíšovi apoštolové?

  • Přidáno: 24 března, 2024
  • Zobrazeno: 223 x
  • Komentáře: 0
  • Klíčová slova:

Jediný apoštol, kterého smrt je zaznamenána v Bibli, je Jakub (Skutky 12:2). Král Herodes Jakuba “Popravil mečem,”, možná ho sťal.

Okolnosti smrti u ostatních apoštolů vypráví církevní tradice neboli mýty, takže bychom jim (jak jsou popsány dole) neměli přidávat příliš důležitost.
Nejznámější církví přijata tradice související se smrtí apoštola je, že apoštol Peter byl ukřižován dole hlavou na kříži v Římě podle Ježíšova proroctví (Jan 21:18). Následují nejznámější “mýty” týkající se smrti ostatních apoštolů. Některé zdroje jsou ze spisu “Apokryfy”, které byli objevené později, avšak nebyli do Bible přidány.

Matouš byl mučedník v Etiopii, byl zabit mečem. Jan byl také mučedník – vařený v obrovské míse s vroucím olejem, během vlny pronásledování v Římě. Avšak zázrakem přežil.

Jan
byl pak odsouzen na nucené práce v dolech na ostrově Patmos. Později byl apoštol Jan propuštěn a vrátil se do dnešního Turecka. Zemřel starý, jediný z apoštolů přirozenou smrtí.

Jakub, Ježíšův bratr, (oficiálně nebyl apoštolem), vedl Jerusalémskou církev. Byl shozen z jihovýchodního vrcholku chrámu (nad 100 stop) po té co odmítl popřít jeho víru v Krista. Když zjistili, že pád přežil, jeho nepřátele ho utloukli holemi.

Bartoloměj, také známý jako Natanael, byl misionářem v Asii (v dnešním Turecku) a byl umučen a zbičován za jeho kázání v Arménii.

Ondřej
byl ukřižován v Řecku na kříži ve tvaru X. Po hroznem bičování od sedmi vojáků ho uvázali provazy na kříži aby prodloužili jeho bolest. Jeho následovníci referovali, když byl veden na kříž. Ondřej ho pozdravil slovy: “Dlouho jsem toužil a čekal tuto šťastnou hodinu. Kříž byl vysvěcen Kristovým tělem když na něm viselo.” Pokračoval kázat jeho trýznitelům dva dny než zemřel.

Apoštol Tomáš byl ubodán kopí v Indii během jedné z jeho misijních cest aby tam vytvořil církev.

Matěj, apoštol zvolen aby nahradil zrádce Jidáše Iškariotského, byl ukamenován a sťat.

Apoštol Pavel byl mučen a pak sťat zlým imperátorem Nerem v Římě 67 po Kr.

Jsou i “mýty”, týkající se ostatních apoštolů, no žádný z nich není důvěryhodný historický pramen nebo něco spolehlivého.

Není tak důležité, jak zemřeli apoštolové. Co je důležité, je fakt, že byli ochotni zemřít pro svou víru. Kdyby Ježíš nebyl vzkříšen, učedníci by to věděli.
Lidé by neumírali za něco, o čem věří že je lež.
Skutečnost, že všichni apoštolové byli ochotni zemřít hroznou smrtí, odmítli vzdát se víry v Krista, je obrovský důkaz, že byli skutečně svědky vzkříšení Ježíše Krista.


Zdroj: gotquestions.org

HodnotitPodobné příspěvky z kategorie: Články

Co je to rouhání, význam pojmu

Astrální cestování, lucidní snění, hypnóza

Musíme přijmout fakt, že spoustu lidí naše svědectví odsoudí

Jan Amos Komenský a jeho služba Bohu

Katedrála, chrám, kostel

Nadávky a lehkomyslnost křesťana

Vyhánění démonů (exorcismus)

Falešné kazatele

Pekarová Adamová – Zítra bude Sněmovna projednávat zákon „Manželství pro všechny“.

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments