Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Existují různé úrovně nebes?

  • Přidáno: 04 června, 2022
  • Zobrazeno: 670 x
  • Komentáře: 0
  • Klíčová slova: ,

To nejbližší co Písmo říká na tému různých úrovní v nebi nacházíme v 2 Korintským 12:2 „Znám člověka v Kristu, který byl před čtrnácti lety vytržen až do třetího nebe – nevím, zda v těle, nevím, zda mimo tělo, Bůh to ví.“ Někteří lidé to interpretují tak, že jsou tři různé nebesa: jedno nebe pro „super-posvěcené křesťany“ anebo křesťany kteří dosáhli vysokého stupně duchovnosti; druhé nebe pro „běžné“ křesťany; a třetí nebe pro křesťany, kteří Bohu nesloužili věrně. Tento názor nemá v Bibli žádnou oporu.

Pavel neříká že jsou tři nebesa anebo dokonce tři úrovně nebes. V mnoha starověkých kulturách používali lidé termínu „nebe“ pro označení tří různých sfér: obloha, vesmír, a ještě duchovní nebe. I když tyto termíny nejsou jasně biblické, jsou všeobecně známé jako zemský, vesmírný a nebeský prostor. Pavel říkal že ho Bůh přenesl do nebes, do říše ve které přebývá Bůh. Pojem různých úrovní nebe možná vznikl v Dante-ho Božské Komedii, ve které básník popisuje nebe i peklo že mají devět různých úrovní. Božská Komedie je však beletrie. Myšlenka různých úrovní nebe je Písmu cizí.

Písmo říká o různých odměnách v nebi. Co se týče odměn, Ježíš řekl „A hle, přijdu rychle a má odplata se mnou, abych odplatil každému podle toho, jaké bude jeho dílo“ (Zjevení 22:12). Ježíš řekl že když On přijde, bude mít s sebou odměnu aby ji dal lidem podle toho, co dělali. Tedy bude čas pro odměnu věřícím. V 2 Timoteovi 4:7-8 čteme slova Pavla uzavírajícího svou službu: „Bojoval jsem dobrý boj; běh jsem dokončil, víru jsem zachoval. Nakonec je pro mě připravena koruna spravedlnosti, kterou mi dá v onen den Pán, ten spravedlivý soudce; a nejen mně, ale i všem, kdo si zamilovali jeho příchod.

Boží přečisťující oheň přetrvají jen ty skutky, které mají věčnou hodnotu a budou hodné odměny. Ty hodnotné skutky jsou popsané jako „zlato, stříbro, drahé kamení“ (1 Korintským 3:12) a jsou tymi hodnotnými věcmi, které jsou postaveny na základu víri v Krista. Skutky pak, které nebudou odměněny, jsou jemenované jako „dříví, seno, sláma“; tyhle nejsou zlými skutkami ale povrchními aktivitami bez věčné hodnoty. Odměny budou rozdané na „soudní Kristově stolici“, na místě kde budou posouzeny životy věřících – a na základě toho udělené odměny. Soud věřících nikdy neznamená potrestání za hřích. Ježíš Kristus byl potrestán kvůli našemu hříchu když zemřel na kříži, a Bůh o nás řekl: „Neboť se slituji nad jejich nepravostmi a na jejich hříchy ani na jejich nezákonné činy si již nikdy nevzpomenu“ (Židům 8:12). Nádherná myšlenka! Křesťan se už nikdy nemusí bát trestu, ale může se těšit na odměnu, kterou dostane při nohách Spasitele. Na závěr: nebe nemá úrovně – úrovně má odměna, kterou v nebi dostaneme.

Zdroj článku: www.gotquestions.org

HodnotitPodobné příspěvky z kategorie: Články

Hierarchie duchovních bytostí

Co je to rouhání, význam pojmu

Astrální cestování, lucidní snění, hypnóza

Musíme přijmout fakt, že spoustu lidí naše svědectví odsoudí

Jak zemřeli Ježíšovi apoštolové?

Jan Amos Komenský a jeho služba Bohu

Katedrála, chrám, kostel

Nadávky a lehkomyslnost křesťana

Vyhánění démonů (exorcismus)

Falešné kazatele

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
0 Komentářů
Inline Feedbacks
View all comments