Ježíš Kristus

Křesťanské stránky o Bohu a Ježíši.

Boží jméno

  • Přidáno: 05 února, 2016
  • Zobrazeno: 30 300 x
  • Komentáře: 50
  • Klíčová slova:

slíbil jsem vám pokračování článku „Proč být Kristův přítel“. Pokračování je již hotové, avšak zjistil jsem, že vám milovaní bratři musím nejdříve napsat článek o Božím jménu.

Zrovna dnes večer (4.2.16), když se o tom rozhoduji, čtu vaši diskuzi k článku „Proč lidé často porušují desatero přikázání?“

Nejen, že se nestačím divit, proč stále dokola řešíte Zákon, který nejsme ani jeden schopen dodržet a všichni do jednoho hřešíme každý den v celém jeho rozsahu. Apoštol Pavel vás proto nazývá „bláznivými Galaťany“… Ale je tu něco, co mne udivuje více. Říkám si:

Bože můj, řešíte tu desatero a Bohu říkáte Hospodin?“ Dohadujete důležitosti jednotlivých zákonů, ale Otci říkáte Hospodin? Nejste jeho děti? Jak mu můžete říkat Bohu Hospodin a znevažovat tak jeho jméno? A tím porušovat opět vámi tak oblíbený Zákon?

„Nezneužiješ jména svého Boha. Bůh nenechá bez trestu toho, kdo by jeho jména zneužíval.“

Proboha! Je to váš hospodář a nebo Otec? Bůh má jméno, které mimo jiné znamená, “působí, aby se stalo” – působí vše k tomu, aby jeho děti byli v radosti a naplnění. (Jan 16:24) Dal za nás svého syna, abychom opět mohli být jeho dětmi a vy mu stále říkáte hospodář! Proč neustále lpíte na tradicích a dodržujete dokonce tu nejhorší tradici té babylonské církve a nenazýváte ho jménem?

Jak by vám bylo, kdyby vás vaše děti oslovovali místo “tatínku” třeba pane hospodský, pane hospodáři, nevlastní cizí pane? Jak by to na vás působilo? Hrozně!

Bůh touží být vaším milovaným otcem, ne hospodským!

Neříká snad Kristus: „budete se modlit takto: Otče náš…“? Učil by něco co je lež? Ne! Jasně vám dal najevo, že jste Boží děti!

Máte stále námitky proti používání Božího jména? Tak proč sami pisatelé starého zákona používali Boží jméno JHVH, Jahve,  ale vy jste ho nahradili Hospodinem? Pohanským bohem? Pohanským hvězdným Poutníkem, Ódinem, tedy Bálem?!

Nevíte jak se Boží jméno správě vyslovuje? A to je důvod proč Boží jméno nepoužívat?

A jak víte, jak správě znělo Kristovo jméno? Nevíte! Pravděpodobně to bylo Javašua, Jehošua (doslova tedy: „syn Jahvův“) a přesto mu říkáte Chesú, Jesus, nebo počeštěnou verzí Ježíš.

Stejné je to s Božím jménem. Není vám zatím dáno pochopit, jak Boží jméno zní v původní řeči lidstva, ale přesto je mnohonásobně lepší nazývat Otce, alespoň počeštěnou jeho jména.

Tak tedy: Bůh Abrahámův, Izákův, Jákobův a Kristův a můj otec se jmenuje Jahve! Pokud vám je zatěžko to pochopit, říkejte mu alespoň Otče…

*Další varianty jména jsou: Jah, Java, Jehova, Elahin. Eli… viz. třeba zde: https://cs.wikipedia.org/wiki/Bo%C5%BE%C3%AD_jm%C3%A9na_v_judaismu

Stále řešíte zákony a nemáte otce?

Proč? Chcete se líbit sami sobě?

Chcete obstát před zákonem? Učinili jste Zákon vyšší a mocnější než je Otcova milost? Učinili jste Zákon mocnější než je Kristova oběť?

Věříte v Zákon?

Nebuďte modláři, buďte jeho děti! Neděste se!

Nejste jeho děti! Vstaňte a uvěřte, že Bůh je váš vlastní otec! O cokoliv ho požádáte, tak způsobí, aby se vám stalo. Protože to je jeho Jméno, jeho slib a jeho touha.

Touha po tom, aby se Jeho děti, měli dobře – vždyť je to touha každého i hříšného otce.

Nejsem Svědek Jehovův! Nikdy jsem jím ani nebyl.

Avšak to, že oni Boží jméno používají, nesmí bránit ostatním křesťanům používat ho také. Svědkové Jehovovi nemají patent na používání Božího jména! Ten patent mají Boží děti!

Neděste se proto Božího jména, protože děti se jména svého otce nebojí, oni ho totiž hrdě nosí také.

Ano, až dojdete k tomu poznání, nebudete se bát vyznat jako Kristus: „Já jsem“. Ano, jsem Boží syn!

Každý z vás může být Božím synem, to z nás učinil Kristus… ale o tom až ve slíbeném dalším článku…

Milan H.

save(Replace this parenthesis with the @ sign)centrum.cz

4.1/5 - (16 hlasů)Podobné příspěvky z kategorie: Vaše vložené články

Co je Království Boží?

Konec velkého Babylónu a záchrana věrných

Boží soud a šelmy

Strom poznání dobrého a zlého

Virus a bědy

Velký Babylón

Velké soužení

Virus a znamení konce

Dopis Svědkům Jehovovým II.

Soud s nadpozemskými vládci I.

Kategorie

Archiv

Kdo je online

Žádní uživatelé momentálně nejsou online

Pokud nejste registrovaným uživatelem, potom váš komentář se musí schválit správcem webu
a to z bezpečnostních důvodu, aby se nejednalo o reklamu, nebo spam.
Sprosté urážky, slovní napadení, nebo nebiblické bludy budou vymazány.

Odebírat
Upozornit mě
guest
50 Komentářů
Nejnovější
Nejstarší Nejvíc hlasů
Inline Feedbacks
View all comments